Poszukując zabawek edukacyjnych dla swojego dziecka, warto rozważyć zakup układanek – są one dostępne w wielu wariantach, dostosowanych zarówno do najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Dlaczego warto na nie postawić i które wybrać aby podarować atrakcyjny i jednocześnie stymulujący rozwój gadżet? Sprawdź polecane propozycje i poznaj drzemiący w nich potencjał!

Zabawki edukacyjne dla niemowlaków – układanki dla najmłodszych

Zastanawiasz się, jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt wybrać? Nie musisz ograniczać się do gadżetów interaktywnych. Choć są one niezwykle atrakcyjne, równie dobrze sprawdzą się układanki. Wystarczy, że kupisz te dostosowane do wieku maluszka. Wśród polecanych puzzli dla dzieci kilkumiesięcznych można wymienić:

  • sorter kolorów – składa się z czterech dużych układanek w różnych barwach. Każda z nich zawiera po cztery elementy, na których umieszczone są obrazkowe symbole. Zadaniem dziecka jest połączenie ich ze sobą zgodnie z odcieniem, co stanowi świetny początek przygody z puzzlami,
  • puzzle ze zwierzątkami – to kilkuelementowe układanki z rysunkami zwierzątek (zebry, lwa, słonia i flaminga). Kolorowe części zachęcają do zabawy, a proste kształty ułatwiają stworzenie obrazka, co z kolei motywuje do podejmowania kolejnych prób i układania coraz trudniejszych motywów,
  • układanki z pojazdami – to produkt z tej samej serii, co opisane powyżej zwierzątka. W tym zestawie do ułożenia jest samochód policyjny, śmieciarka, wóz strażacki i karetka pogotowia.

Wszystkie przedstawione puzzle świetnie sprawdzą się jako zabawki edukacyjne dla niemowlaków, ponieważ wykonano je z grubego, odpornego kartonu. Dzięki temu można układać je wielokrotnie bez obaw, że ulegną uszkodzeniu. Co więcej, stanowią doskonały wstęp do tworzenia bardziej skomplikowanych obrazków, a także dają możliwość przekazywania podstawowych wiadomości o otaczającym świecie – dziecko uczy się nazw kolorów, zwierząt, zawodów.

Edukacyjne zabawki dla dzieci – nauka liczenia z układankami

Czy puzzle mogą wspierać naukę liczenia? Oczywiście, że tak! Postaw na układanki z cyferkami i zaproś swoją pociechę do przygody z matematyką. Edukacyjne zabawki dla dzieci – w tym również puzzle – powinny być kolorowe, atrakcyjne i zachęcające do zdobywania nowych informacji. Wśród proponowanych produktów warto wymienić puzzle z dziurką – pociąg. To układanka składająca się z 30 elementów (20 puzzli i 10 kółeczek z cyframi). Zadaniem dziecka jest złożenie wszystkich wagoników, w których podróżują zwierzątka oraz dopasowanie do nich kartonika z odpowiednim numerkiem. To świetny sposób na wprowadzenie do nauki liczb i liczenia do dziesięciu.

Alternatywą dla młodszych dzieci jest drewniana układanka. Składa się z dwuelementowych puzzli, które maluch musi dopasować do siebie – jedna część przedstawia liczbę, druga obrazek. Tego typu zabawki edukacyjne sprawdzą się dla dzieci, które mają 2 lata. Drewno jest wytrzymałe i pokryte nietoksycznymi barwnikami.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – olbrzymie puzzle z alfabetem

Jeśli chcesz nauczyć swoją pociechę rozpoznawania liter – a jest to niezwykle istotny krok w rozwoju dziecka i podstawa do dalszej nauki czytania oraz pisania – postaw na edukacyjne zabawki w formie układanek. Na szczególną uwagę zasługuje pociąg składający się z 23 wagonów. Całość obejmuje 48 elementów, a po ułożeniu osiąga imponującą długość ponad 3 m! Każdy wagonik jest podpisany inną literą – zadanie dziecka to odnalezienie w nim obiektów rozpoczynających się na nią. To sposób na poznanie alfabetu, rozwijanie spostrzegawczości oraz ćwiczenie motoryki małej. Duże wymiary sprawiają, że produkt staje się niezwykle atrakcyjny dla malucha, przykuwa uwagę i inspiruje do odszukiwania szczegółów na ułożonych ilustracjach.

Inne układanki dla dzieci – wybierz najlepsze dla swojej pociechy

Zastanawiasz się, jakie inne puzzle warto kupić swojemu dziecku? Ciekawe produkty to także:

  • geometryczna układanka dla niemowlaka – to prosty sposób na naukę kształtów. Zabawka składa się z kilku kolorowych obrazków, w których wycięto otwory w przeróżnych formatach. Zadaniem malucha jest ich uzupełnienie. Dzięki temu Twoja pociecha uczy się rozpoznawać proste wzory geometryczne i kolory,
  • puzzle przestrzenne z motywem kosmosu – to wstęp do poznania planet układu słonecznego i pojazdów kosmicznych. Ułożone figurki można wykorzystać do zabawy, a samo ich składanie stanowi doskonałe ćwiczenie manualne i wpływa korzystnie na rozwój motoryki małej,
  • drewniane puzzle na podkładce – układanka zawiera 48 elementów, a po złożeniu można podziwiać kolorowy obrazek z rakietą. Ramka ułatwia połączenie poszczególnych części, a całość wykonano z wysokiej jakości drewna pokrytego nietoksycznymi farbami. Elementy wycięto metodą laserową, dzięki czemu ich krawędzie są gładkie.

Wybierz układanki edukacyjne dla swojego dziecka!

Szukasz puzzli dla swojej pociechy? Zajrzyj do sklepu internetowego Toy4Joy i kup układanki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku. W asortymencie znajdziesz produkty dla niemowląt, jak i przedszkolaków – postaw na rozwój poznawczy i wspieraj naukę swojego dziecka z atrakcyjnymi zabawkami!