Aktywność na świeżym powietrzu świetnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka, budując jego odporność oraz siłę. Nie zawsze jednak Twoja pociecha ma ochotę wyjść z domu – kuszą ją bowiem bajki i gry, które wciągają, skutecznie zniechęcając do spędzania czasu na zewnątrz. Nie musisz zmuszać malców do spacerów i kłócić się z nimi! Wystarczy, że wybierzesz atrakcyjne ogrodowe zabawki dla dzieci, a możesz mieć pewność, że telefon i telewizja odejdą w zapomnienie. Poznaj polecane zabawki na ogród i daj się zainspirować.

Jakie zabawki ogrodowe dla dzieci wybrać?

Niewątpliwie zakup aktywizującej zabawki do ogrodu dla dzieci to dobre rozwiązanie – na rynku dostępnych jest mnóstwo gadżetów w różnych przedziałach cenowych, dzięki którym masz szansę zorganizować na podwórku prawdziwy plac zabaw! Ucieszą się z niego najbardziej wymagające maluchy. Pamiętaj, że aktywność na zewnątrz – niezależnie od pory roku i pogody – to najlepszy sposób stymulowania rozwoju fizycznego, kondycji i pobudzania układu immunologicznego do działania. Mały organizm przystosowany do rozmaitych warunków atmosferycznych staje się mniej podatny na infekcje, dzięki czemu Twoja pociecha rzadziej choruje. Docenisz to zwłaszcza wtedy, gdy zacznie uczęszczać do przedszkola i szkoły, ponieważ nie będzie opuszczać zajęć. Oto polecane i ponadczasowe zabawki ogrodowe dla dzieci.

Zabawki dla dzieci na podwórko do 150 zł

Nie trzeba wydawać fortuny, aby kupić atrakcyjne zabawki dla dzieci na dwór. W granicach 100 zł zamówisz dmuchany basen ogrodowy, który doskonale sprawdzi się w upalne dni i będzie stanowił sposób na skuteczne ochłodzenie. Maluchy uwielbiają pluskać się w wodzie, więc zapomnisz o nakłanianiu ich do wyjścia z domu – same od rana będą prosić o możliwość wyjścia na podwórko. Warto dokupić też gadżety do kąpieli w postaci gumowych akcesoriów unoszących się na wodzie, piłek do grania oraz kubeczków do przelewania. Z pewnością uatrakcyjnią one zabawę w basenie.

Inną, podobną cenowo propozycją są bramki piłkarskie (https://www.toy4joy.pl/Bramka-pilkarska-p7581). Skorzystają z nich nie tylko chłopcy, lecz także dziewczynki. Gra w piłkę nożną to sport uniwersalny i świetny sposób na zabawę z rówieśnikami lub rodzicami. Dla miłośników przygód dobrym pomysłem jest zakup namiotu z tunelem. Taka zabawka dla dzieci na podwórko zachęci do kreatywnego spędzenia czasu – maluchy mogą w niej przykładowo stworzyć swoją tajną bazę, a wszystko zależy wyłącznie od ich wyobraźni.

Zabawki dla dzieci do ogrodu do 250 zł

Jeśli masz możliwość wydać nieco więcej pieniędzy, postaw na zabawki dla dzieci na podwórko, które stworzą w ogrodzie plac zabaw dla Twoich pociech. Wśród polecanych propozycji należy wyróżnić huśtawkę bocianie gniazdo. Zawiesisz ją na drzewie lub specjalnym stelażu, zapewniając maluchom miejsce do odpoczynku i wyciszenia po szaleństwach na świeżym powietrzu.

W podobnym przedziale cenowym kupisz zamykaną piaskownicę, a do niej rozmaite gadżety do budowania zamków i kopania tuneli. Dzięki plastikowemu wieku piasek jest chroniony przed opadami, liśćmi spadającymi z drzew czy odchodami zwierząt i insektami. Takie zabawki dla dzieci do ogrodu to świetny pomysł, aby zachęcić nie tylko najmłodszych, ale i starszych do oderwania się od ekranów.

Zabawki dla dzieci ogrodowe powyżej 250 zł

Większa inwestycja to lepsza zabawa – droższe gadżety możesz podarować na specjalną okazję, taką jak Dzień Dziecka czy urodziny. Jeśli nie chcesz samodzielnie ponosić wszystkich kosztów, zrób zrzutkę wśród znajomych i rodziny. Często jeden konkretny prezent przysparza więcej radości niż kilka mniejszych, które po paru dniach lądują w kącie. Popularne zabawki ogrodowe dla dzieci to między innymi trampoliny. Zachęcają do aktywności i stanowią świetny sposób na rozwijanie koordynacji ruchowej. Skoki wymagają siły i wytrzymałości, umiejętności utrzymania równowagi oraz poprawnego upadania.

Inną propozycją są gokarty na pedały. To alternatywa dla roweru czy hulajnogi – sprawdzają się zarówno jako zabawki dla dzieci na podwórko, jak i wyjście do parku. Jazda po alejkach lub trawniku to doskonała rozrywka, zwłaszcza jeśli urządzisz swoim pociechom zawody z nagrodami lub wyzwania w postaci przeszkód do ominięcia. Ciekawym uzupełnieniem ogrodowego krajobrazu może okazać się stół wodny stylizowany na statek piracki. Wyposażono go w armatki strzelające wodą, fontannę i kolorowe młynki.

Wybierz najlepsze zabawki ogrodowe dla dzieci i zachęć je do wyjścia na podwórko!

Atrakcyjne gadżety do ogrodu z pewnością zmotywują Twoją pociechę do spędzenia czasu poza domem. Dostosuj zakup do indywidualnych preferencji malucha, jego potrzeb i zainteresowań. Wybierz zabawki na dwór, zaproś znajomych dziecka i stwórz im przyjazne otoczenie do swobodnej aktywności. Pamiętaj, aby zadbać o bezpieczeństwo i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni – unikaj miejsc bardzo nasłonecznionych, narażonych na zanieczyszczenia z drzew oraz silne podmuchy wiatru. Kieruj się tymi wskazówkami i zapewnij maluchom komfort zabawy niezależnie od pogody!