Puzzle to świetny sposób na stymulowanie rozwoju poznawczego dziecka – korzystnie wpływają na koncentrację, wymagają bowiem skupienia uwagi podczas poszukiwania właściwych elementów i dopasowywania ich do siebie. Niezbędna jest też koordynacja wzrokowo-ruchowa, precyzja, jeśli części są małe oraz myślenie logiczne. Wobec tylu zalet płynących z układanek nie można się dziwić, że są one często wybieranymi zabawkami kreatywnymi. Szukasz pomysłu na upominek dla dziewczynki? Sprawdź, jakie puzzle kupić!

Zabawki kreatywne dla dziewczynek – puzzle dostosowane do wieku

Polecane zabawki kreatywne dla dziewczynek to właśnie różnego rodzaju układanki – liczbę elementów i poziom trudności koniecznie dostosuj do wieku dziecka, aby nie kupić zbyt wymagającego obrazka. Niemożność ułożenia go z pewnością wywoła frustrację i Twoja pociecha skutecznie zniechęci się do podejmowania kolejnych prób. Dlatego najlepiej zacząć od prostych ilustracji – wybierając zabawki dla dziewczynek w wieku 2 lat, postaw na puzzle przestrzenne CzuCzu. To świetny wstęp do nauki o kosmosie – 20 elementów i 8 figurek umożliwiają doskonałą zabawę po złożeniu obrazka. Trójwymiarowy format jest niezwykle atrakcyjny dla najmłodszych. Zestaw zawiera duże części wykonane z wytrzymałej tektury, która nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Ma to znaczenie, jeśli kupujesz zabawkę dla małej dziewczynki z niewykształconą jeszcze motoryką małą.

Chcąc zachęcić córkę do układania, podaruj jej puzzle ramkowe – są one prostsze niż klasyczne, ponieważ obejmują kształty, które należy dopasować do konkretnych okienek. Takie zabawki dziewczynka potraktuje jak świetną rozrywkę, a przy okazji rozwinie umiejętność sortowania i dobierania figur do odpowiednich otworów. Dodatkową przyjemność sprawi jej oglądanie przyjaznych wizerunków kolorowych zwierzątek, zachęcających do zabawy.

Kreatywne zabawki dla dziewczynek – układanki dla starszych dzieci

Jeśli szukasz zabawki dla dzieci w wieku starszym niż 2 lata, a odbiorcą upominku ma być dziewczynka, sprawdź drewniane puzzle 25-elementowe przedstawiające dzikie zwierzęta. Intensywne kolory sprawiają, że ułożenie tej układanki nie powinno sprawić większych trudności. Wyraźnie zarysowane kontury obrazka i kontrastowe barwy ułatwiają odnalezienie odpowiednich części i połączenie ich ze sobą. Dziecko odtworzy ilustrację z umiarkowanym wysiłkiem, lecz szybko, co z pewnością da mu ogromną satysfakcję i zachęci do podejmowania kolejnych prób.

Kreatywne zabawki dla dziewczynek mogą nie tylko zapewniać rozrywkę, lecz także uczyć. Ciekawą propozycją są duże puzzle w formie pociągu z alfabetem (https://www.toy4joy.pl/CzuCzu-Puzzle-Duuuze-Alfabet-48-elementow-p15935). Składają się z lokomotywy i dołączonych do niej 23 wagoników – całość po złożeniu ma aż 3 metry długości! Każdy wagon to inna litera, dzięki czemu dziecko poznaje ich kształt i kolejność w abecadle. Podobnym rozwiązaniem są puzzle z dziurką CzuCzu. One również mają kształt pociągu, z tą różnicą, że wagoniki oznaczone są cyframi wraz z odpowiadającą im liczbą zwierząt. Takie zabawki dla dziewczynki, która ma 3 lata, uczą podstaw liczenia i stanowią wstęp do nauki dodawania i odejmowania.

Puzzle dla przedszkolaków – klasyczne układanki z postaciami z bajek

Nic tak nie zachęca do zabawy, jak wizerunki ulubionych bohaterów z kreskówek na zabawkach. Dziewczynki uwielbiają opowieści o księżniczkach, dlatego ucieszą się z puzzli z motywem bajki Kraina Lodu. To 30-elementowy zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. W zależności od umiejętności Twojej pociechy może okazać się, że będzie ona potrzebowała pomocy osoby dorosłej w układaniu – to przyjemny sposób spędzenia wspólnie czasu.

Jeśli Twoja córka radzi sobie z puzzlami składającymi się z kilkudziesięciu części, czas podnieść poprzeczkę – w tym celu warto kupić układankę 100-elementową z Psiego Patrolu. Na obrazku widnieje ulubiona postać dziewczynek – suczka Skye – wraz ze swoim niezwykłym pojazdem latającym.

Puzzle, które dziewczynki pokochają!

Lubisz uniwersalne rozwiązania? Wybierz puzzle 4w1, które posłużą przez dłuższy czas. Taki zestaw składa się z czterech obrazków o różnym poziomie trudności i liczbie elementów: 35, 48, 54 i 70. Zaczynając od najłatwiejszego, dziewczynka pokonuje kolejne poziomy, stając się mistrzynią układania.

Jeśli zależy Ci, aby podczas zabawy dziecko nabywało konkretną wiedzę, postaw na puzzle ze Świnką Peppą. To gra edukacyjna wprowadzająca Twoją pociechę w świat zawodów. Ciekawą propozycją są puzzle geometryczne – zadaniem malucha jest dopasowanie kształtów do odpowiednich otworów, co rozwija jego zdolności artystyczne i kreatywność.

Wybierz zabawki kreatywne dla dziewczynki w każdym wieku

Poszukujesz pomysłu na prezent dla dziewczynki? Niezależnie od okazji, z pewnością warto podarować puzzle dostosowane poziomem trudności do wieku i indywidualnych umiejętności. Takie zabawki korzystnie wpływają na wszechstronny rozwój i stanowią doskonałą metodę na nudne, zimowe popołudnia lub deszczowe dni. Wybierz najlepsze układanki i spędź ze swoim dzieckiem wspólny czas w sposób kreatywny i wartościowy.