Szukasz atrakcyjnego upominku dla rocznego dziecka i chcesz – poza frajdą z zabawy – podarować mu gadżet wspierający rozwój? W tym wieku Twoja pociecha chłonie nowe informacje i umiejętności niczym gąbka – warto zatem starannie dobierać akcesoria i planować codzienne aktywności. Sprawdź poniższe propozycje i daj się zainspirować! To zabawki interaktywne, edukacyjne i ruchowe, wspomagające funkcjonowanie malca na wielu płaszczyznach. Wybierz produkty najlepsze dla roczniaka!

Zabawki dla dzieci rocznych – na to koniecznie zwróć uwagę podczas poszukiwań!

Wybierając gadżety dla roczniaka, pamiętaj o kilku ważnych zasadach – powinny to być produkty dostosowane do wieku, oznaczone stosownymi atestami i bezpieczne, pozbawione drobnych elementów. To niezwykle istotne, aby Twoja pociecha mogła swobodnie z nich korzystać bez Twojego ciągłego nadzoru. Najlepiej wybierać gadżety znanych producentów i kupować je w sprawdzonych sklepach. Przed zakupem warto sprecyzować kategorię, w której obrębie będziesz realizować poszukiwania – czy mają to być zabawki interaktywne dla rocznego dziecka, a może plastyczne lub muzyczne? Jakie sfery rozwoju powinny wspierać? Weź pod uwagę także to, czy maluszek wykazuje jakieś preferencje i pierwsze zainteresowania – od pierwszych lat życia wspieraj drzemiący w nim potencjał!

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Skoro już wiesz, na co zwracać uwagę podczas zakupu zabawek dla roczniaka, poznaj kilka propozycji, które mogą Cię zainspirować. To gadżety interaktywne, lecz nie tylko – wspierają one rozwój manualny i ruchowy maluszka, motywują do stawiania pierwszych kroków oraz wprowadzają w świat podstawowych pojęć z otaczającego świata: kolorów, nazw zwierząt, roślin i kształtów, literek i cyferek. To bardzo ważne, aby od pierwszych lat życia dziecka zaznajamiać go z wiedzą, która będzie wykorzystywana przez wiele kolejnych lat, zarówno w przedszkolu, szkole, jak i dorosłości. Oto polecane zabawki dla roczniaka!

Sorter drewniany – kostka edukacyjna

To klasyczna zabawka, którą dziecko w wieku 1 roku powinno mieć. Prosta konstrukcja w kształcie kostki zawiera pięć ścianek do ćwiczeń manualnych. Wybierając ten produkt, wspierasz rozwój małej motoryki roczniaka, co przełoży się na szybsze opanowanie umiejętności rysowania, kolorowania i pisania. Każdy bok to inna atrakcja – kolorowe koła zębate do kręcenia, but ze sznurówkami do pierwszych prób zawiązywania, zabawny zegar, labirynt z elementami do przesuwania i przeplatanka z dużymi koralikami. Ten gadżet zapewni możliwość ciekawego spędzenia czasu i z pewnością zapobiegnie nudzie!

Pchacz – zbieracz piłek

Wielobarwny pchacz z trzema piłkami w zestawie to propozycja dla dzieci rocznych, dopiero stawiających pierwsze kroki. Za dobrą zabawę odpowiadają efekty dźwiękowe oraz przyjazny design produktu. Z przodu znajdują się dwie rączki, które wraz z przemieszczaniem się pchacza łapią piłeczki i umieszczają je w pojemniku. Zachęć swoją pociechę do aktywności i wspieraj jej rozwój ruchowy każdego dnia!

Piramida edukacyjna – nauka pierwszych literek

Kiedy warto wdrażać do zabawy pierwsze elementy edukacyjne? Jak najwcześniej! Pomagają w tym atrakcyjne zabawki dla dzieci – 1. rok życia to odpowiedni moment, aby rozpocząć naukę literek. Wysoka na 95 cm piramida składa się z 10 kostek w różnych rozmiarach – zadaniem maluszka jest ułożyć je od największej do najmniejszej. Ścianki klocków pokryte są kolorowymi obrazkami i literkami, dzięki czemu całość jest niezwykle atrakcyjna dla dziecka.

Wielofunkcyjny stolik edukacyjny

Jeśli interesują Cię zabawki interaktywne dla roczniaka, ten produkt powinien przykuć Twoją uwagę. Jego blat wyposażono w elementy rozwijające zdolności manualne, a także w dźwiękowe przyciski i kolorowe światełka zachęcające do zabawy. Można wyróżnić cztery strefy – artystyczną, w której znajduje się tablica do rysowania, muzyczną – z pianinkiem, ogrodniczą – przedstawiającą symbole warzyw oraz kuchenną – aby Twoja pociecha mogła wejść w rolę kucharza!

Roztańczone biedroneczki

To wielofunkcyjna zabawka interaktywna, która wprowadzi maluszka w świat cyferek, nazw kształtów i przedmiotów. Przymocowany do niej sznurek pozwala ciągnąć biedronkę za sobą, a wesołe melodie i piosenki umilają czas. Do zestawu dołączono sześć kolorowych klocków. Dziecko musi umieścić je w odpowiednich miejscach. Całość jest utrzymana w przyjaznym designie, dzięki czemu sprawdzi się zarówno jako prezent dla dziewczynek, jak i dla chłopców na pierwsze urodziny.

Wybierz najlepsze zabawki dla dzieci rocznych!

Zależy Ci na najwyższej jakości kupowanych gadżetów? Zajrzyj do sklepu Toy4Joy (https://www.toy4joy.pl/) i zobacz, jakie zabawki dla dzieci rocznych możesz wybrać. Bogaty asortyment obejmuje produkty interaktywne, edukacyjne, muzyczne i plastyczne, a także wspierające rozwój ruchowy. Znajdziesz tam również akcesoria do ogrodu i wody, które świetnie sprawdzą się podczas wakacji! Postaw na sprawdzonych producentów oraz atestowane produkty w przystępnych cenach i ciesz się zabawą razem ze swoją pociechą!