Zastanawiasz się, jaki upominek kupić na pierwsze urodziny dziecka? Asortyment sklepów z akcesoriami dla niemowląt jest ogromny, dlatego z pewnością uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego. Wybór nie powinien być jednak przypadkowy! Ciekawym rozwiązaniem są zabawki interaktywne, edukacyjne i wspierające wszechstronny rozwój malucha. Sprawdź, na które warto zwrócić uwagę i jaki budżet przeznaczyć na prezent dla roczniaka.

Zabawki dla dzieci rocznych – najważniejsze aspekty, o których musisz pamiętać!

Kupując zabawki dla dzieci mających 1 rok, pamiętaj przede wszystkim o:

  • bezpieczeństwie – maluszki w tym wieku wciąż jeszcze lubią wkładać do ust przeróżne przedmioty, dlatego unikaj gadżetów z małymi elementami, które mogłyby zostać połknięte. Koniecznie sprawdzaj atesty, jakimi oznaczane są akcesoria dla dzieci rocznych i wybieraj wyłącznie produkty zweryfikowane pod kątem jakości,
  • estetyce wykonania – kolorowe zabawki przykuwają wzrok i zachęcają do bliższego poznania. Niemowlaki z chęcią bawią się nimi, dzięki czemu nie ulegają nudzie i miło spędzają czas,
  • wpływie na rozwój maluszka – jak wiadomo, od najmłodszych lat dzieci uczą się przez zabawę. To najlepszy sposób na przekazywanie im wiedzy o otaczającym świecie – nowe informacje są szybko i łatwo przyswajane, jeśli nauce towarzyszy miła atmosfera i radość. Z tego powodu warto stawiać na edukacyjne zabawki dla dzieci. 1 rok życia to świetny czas, aby przemycać podstawowe wiadomości o kolorach, kształtach, zwierzętach, przedmiotach, a nawet cyfrach i literach,
  • odporności – wytrzymałość na uderzenia, upadki z wysokości i inne wypadki to kluczowa cecha zabawek dla maluchów. Dobrym rozwiązaniem są akcesoria drewniane lub wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych – takie gadżety przetrwają wiele lat i mogą być w przyszłości przekazywane kolejnym pokoleniom.

Jakie zabawki dla roczniaka wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki prezent na pierwsze urodziny kupić, sprawdź polecane zabawki dla dzieci rocznych. To sprawdzone propozycje z różnych kategorii tematycznych, abyś mógł wybrać idealny produkt, niezależnie od indywidualnych zainteresowań malca. Pamiętaj, że każde dziecko ma swoje preferencje, które warto rozwijać. Stymulując potencjał od najmłodszych lat, wpływasz na wszechstronny rozwój małego człowieka. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Zabawki do 100 zł

Chcąc kupić tani, a jednocześnie atrakcyjny upominek dla roczniaka, możesz wybrać np. samochodzik do ciągnięcia. To świetna propozycja aktywizująca malucha, który – w tym wieku – zaczyna stawiać pierwsze kroki. Pojazd na sznurku zachęci go do chodzenia i uprzyjemni ćwiczenie utrzymania równowagi. Naciśnięcie klaksonu generuje dźwięk, a kompaktowe rozmiary tej zabawki sprawiają, że dziecko zabierze ją ze sobą, gdzie tylko zechce.

Równie ciekawa jest kostka edukacyjna. Sorter z otworami i klockami w przeróżnych kształtach sprzyja poznawaniu pierwszych pojęć odnoszących się do otaczającego świata: kolorów, pojazdów, figur geometrycznych. Pianinko gra przyjazną melodyjkę, a do zestawu dołączone są też literki.

Zabawki od 100 do 200 zł

Jeśli możesz przeznaczyć nieco więcej pieniędzy na podarunek dla dziecka, zobacz takie zabawki interaktywne dla roczniaka jak kostka edukacyjna w kształcie kury. To niestandardowy gadżet, którego każda ścianka odpowiada za inny rodzaj aktywności. Efekty świetlne i dźwiękowe zachęcają malucha do zabawy, a proste zadania stymulują rozwój poznawczy i motywują do myślenia. Co więcej, ten produkt wygląda, jak kura i – po pociągnięciu robaka, który znajduje się w jej dziobie – zaczyna jeździć i gdakać! Dziecko będzie zachwycone.

Dużą popularnością cieszy się też drewniane pudełko z atrakcjami. 5-stronna kostka to prawdziwe, wielofunkcyjne centrum zabawy! Przeplatanka pomaga ćwiczyć małą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową, otwierane okienka zachęcą do sprawdzenia, co jest za nimi ukryte, a tablica z obrotowymi literkami pozwoli poznać alfabet.

Zabawki powyżej 200 zł

Chcąc kupić efektowny i niezapomniany prezent, warto dokonać większej inwestycji. Świetnym pomysłem jest zrzutka, dzięki której każda osoba może przyczynić się do wielkiej radości solenizanta. Wśród ciekawych rozwiązań z pewnością warto wspomnieć o:

  • interaktywnym stoliku – jest on wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co czyni go odpornym na uszkodzenia i pęknięcia. Na blacie znajdują się atrakcyjne elementy – kolorowe zwierzątka i pojazdy. Zabawka wydaje dźwięki i ma ruchome komponenty wspierające rozwój manualny malucha,
  • centrum sportowym 3w1 – to coś dla miłośników aktywności! Zestaw zawiera bramkę, kosz do koszykówki i kręgle oraz trzy piłki. Dziecko może więc wybrać, na jaką zabawę ma ochotę. Zabawka zachęca do poruszania się, dlatego sprawdzi się na etapie stawiania pierwszych kroków. Możesz zabrać ją do ogrodu i bawić się na świeżym powietrzu!

Kup zabawki interaktywne, edukacyjne i sportowe dla dziecka!

Nie wiesz, gdzie kupić najlepszy prezent na pierwsze urodziny? Zajrzyj do sklepu Toy4Joy. Proponujemy zabawki interaktywne dla rocznego dziecka oraz wiele innych akcesoriów i gadżetów, które ucieszą każdego malucha. Sprawdź dostępny asortyment i obdaruj solenizanta wymarzonym upominkiem.