Przestrzeń w ogrodzie to najlepsze miejsce do aktywności na świeżym powietrzu. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice, których dzieci spędzają mnóstwo czasu na podwórku, jeśli tylko pogoda na to pozwala. Warto zatem zadbać o wygodną i bezpieczną organizację działki, aby maluchy mogły swobodnie się na niej bawić. Z pewnością pomogą w tym ogrodowe zabawki dla dzieci. Sprawdź, jak stworzyć plac zabaw przed domem i daj się zainspirować poniższym propozycjom!

Jakie zabawki dla dzieci do ogrodu wybrać?

Zastanawiasz się, jakie akcesoria wybrać, aby Twoje pociechy z radością spędzały czas na dworze i nie chciały wracać do domu? Stworzenie konkurencji dla atrakcyjnych gier komputerowych czy bajek w telewizji jest nie lada wyzwaniem. Dlatego musisz zadbać o różnorodne zabawki ogrodowe dla dzieci. Co należy wymienić wśród klasycznych i ponadczasowych propozycji, które sprawdzą się niezależnie od wieku i płci?

Piaskownice

Każde dziecko uwielbia zabawę w piasku. Przesypywanie drobnych ziarenek, budowanie zamków, kopanie tuneli czy robienie babek – to czynności pochłaniające maluchy na wiele godzin. Ciekawym rozwiązaniem jest piaskownica dwuelementowa. Jedna część może posłużyć jako basen. Wystarczy, że nalejesz do niej wodę, a Twoja pociecha poczuje się jak na plaży! To model zamykany, co pozwala zachować piasek w czystości i ochronić go przed liśćmi, deszczem czy odchodami zwierząt.

Zjeżdżalnie

To nieodzowne gadżety na placu zabaw, również tym na Twoim prywatnym podwórku. Prosty model zjeżdżalni z drabinką w zupełności wystarczy, aby dzieci zyskały możliwość wspinaczki, swobodnych zjazdów lub podejmowania prób wejścia na konstrukcję w niestandardowy sposób. To świetna okazja do rozwoju fizycznego, budowania siły i stymulowania nieszablonowego myślenia.

Huśtawki

Podczas bujania maluchy mogą się zrelaksować, odprężyć i odpocząć po szaleństwach na dworze. Obecnie bardzo popularny jest model typu bocianie gniazdo – szeroka powierzchnia sprawia, że mieści się w nim dwójka, a nawet trójka małych użytkowników. Można się na nim położyć lub wygodnie rozsiąść. Nowoczesne zabawki na ogród są wykonywane z wytrzymałych materiałów i cechują się atrakcyjną estetyką – taka właśnie jest ta kolorowa huśtawka.

Domki z tworzywa sztucznego

To tańsza alternatywa dla drewnianych budowli, które rodzice tworzą samodzielnie lub kupują w profesjonalnych firmach za duże pieniądze. Plastikowy domek nie kosztuje wiele, a spełnia swoją funkcję doskonale. Twoje pociechy mogą w nim zorganizować swoją tajną bazę, odgrywać różne role, w których konstrukcja będzie na przykład restauracją. Zabawki dla dzieci do ogrodu powinny być odporne na działanie czynników zewnętrznych i łatwe do utrzymania w czystości – ten gadżet dokładnie taki jest.

Spryskiwacze na dwór

Choć nie spotyka się ich na każdym placu zabaw, zyskują coraz większą popularność zwłaszcza w upalne dni. Delikatne strumienie wody dają przyjemne ochłodzenie i orzeźwienie. Spryskiwacz ogrodowy jest stabilny i ma imponujące rozmiary, z pewnością przykuje uwagę każdej osoby mijającej Twoje podwórko.

Baseny ze zjeżdżalnią

Zabawy w wodzie są uwielbiane przez dzieci. Dmuchana konstrukcja basenu pozwoli im odświeżyć się w gorące dni i ciekawie spędzić czas. Możesz dokupić gumowe gadżety, piłeczki czy kubeczki, aby zapewnić maluchom jeszcze więcej atrakcji.

Jak stworzyć plac zabaw w ogrodzie? Koniecznie zrób plan!

Chcąc zapewnić swoim pociechom bezpieczną przestrzeń do zabawy na podwórku, warto podejść do tego zadania rozważnie i zacząć od projektu. Bardzo ważne jest rozplanowanie rozmieszczenia poszczególnych akcesoriów. Z pewnością musisz zadbać o to, aby zabawki dla dzieci nie były wystawione na stałą ekspozycję słoneczną – ma to znaczenie zwłaszcza w upalne dni, gdy długotrwałe przebywanie na słońcu nie jest zalecane. Lepiej umieścić je w miejscach zacienionych lub – jeśli nie ma takiej możliwości – stworzyć cień przy użyciu parasola ogrodowego.

Postaraj się także chronić gadżety przed zanieczyszczeniami z drzew – spadające liście, szyszki, owoce lub odchody ptaków potrafią odebrać radość z każdej zabawy i zmuszają do częstego sprzątania. Unikaj umieszczania akcesoriów pod drzewami z gęstą koroną czy w pobliżu choinek. Dobrze, gdy zabawki dla dzieci na podwórko są dobrze widoczne z tarasu, okna kuchni lub miejsca, w którym się relaksujesz – dzięki temu będziesz mieć swoje pociechy zawsze pod kontrolą, jednocześnie wypoczywając lub wykonując domowe czynności. Pamiętaj, aby poszczególne elementy placu zabaw mogły być użytkowane jednocześnie – huśtające się dziecko nie powinno przeszkadzać swojemu rodzeństwu w korzystaniu np. ze zjeżdżalni lub piaskownicy.

Wybierz zabawki do ogrodu dla swoich dzieci!

Zastanawiasz się, gdzie kupić zabawki dla dzieci na dwór? Zajrzyj do internetowego sklepu Toy4Joy. Znajdziesz u nas bogaty wybór gadżetów nie tylko do ogrodu, lecz także akcesoriów edukacyjnych, kreatywnych i plastycznych. Sprawdź dostępny asortyment i stwórz atrakcyjny plac zabaw, który zapewni Twoim pociechom niezapomnianą rozrywkę każdego dnia.