Konieczność odosobnienia, brak możliwości wyjścia na zewnątrz i spotkania z bliskimi – tak w skrócie można opisać kwarantannę. Jak miło i ciekawie spędzić czas, odbywając obowiązkową izolację z dziećmi? Zamień kwarantannę w świetną zabawę i nie daj się pokonać nudzie! Poznaj 10 propozycji edukacyjnych, kreatywnych i interaktywnych zabawek dla niemowląt i starszych dzieci, które umilą Wam zamknięcie w domu!

Zabawki dla dzieci na kwarantannę – jakie wybrać, żeby nie dać się nudzie?

Kwarantanna to specyficzny okres – kilka, a nawet kilkanaście dni w tym samym otoczeniu, bez możliwości wyjścia i spędzenia czasu w atrakcyjny sposób przyczyniają się do wzrostu stresu i rozdrażnienia, zmniejszenia cierpliwości i kreatywności. Jak sobie z tym poradzić? O ile osobom dorosłym łatwiej jest się pogodzić z nagłą zmianą – rodzice rozumieją zdrowotne przesłanki zmuszające do izolacji, o tyle dzieci (zwłaszcza te kilkumiesięczne) mogą mieć z tym problem. Warto podkreślić ogromną rolę zabawek w organizowaniu i urozmaicaniu dnia. Przedstawiamy znakomite propozycje – to edukacyjne, kreatywne, interaktywne i drewniane gadżety dla dzieci w różnym wieku.

1. Piasek kinetyczny

Nie możesz zabrać swoich pociech na plac zabaw do piaskownicy, dlatego... stwórz piaskownicę w domu! Jak tego dokonać? Pomoże Ci w tym piasek kinetyczny – tworzywo, które jest przyjemne w dotyku, antybakteryjne i naturalne. Doskonale się zlepia, dlatego dzieci mogą budować z niego zamki i wykonywać przeróżne babki, wykorzystując w tym celu dołączone do zestawu foremki. Co bardzo ważne, struktura produktu ułatwia sprzątanie – nie wbija się w dywan oraz nie pozostawia brudzących śladów na dłoniach czy ubraniach, nie wymaga też użycia wody do tworzenia budowli.

2. Zestaw z masą plastyczną

Szukasz pomysłu na rozbudzenie w maluchach zdolności twórczych? Świetnym rozwiązaniem będą kreatywne zabawki dla niemowląt i dzieci. Masa plastyczna pozwala na tworzenie wytworów własnej wyobraźni lub skorzystanie z dołączonych do kompletu akcesoriów. Warto podkreślić, że to wspaniały sposób na stymulowanie dłoni i rozwijanie motoryki małej.

3. Edukacyjny autobus drewniany

To zabawka dla niemowlaka wspierająca umiejętności manualne oraz wprowadzająca w świat pierwszych kształtów i barw. Na dachu pojazdu znajdują się otwory, do których trzeba dopasować kolorowe klocki. Każda ścianka zawiera inną atrakcję – koła zębate do kręcenia oraz inne elementy do manipulowania.

4. Drewniana ciężarówka z narzędziami

Nie lada gratka dla małych majsterkowiczów! Auto z drewna można ciągnąć za sobą – wyposażono je bowiem w sznurek. Do zestawu dołączona jest figurka kierowcy oraz komplet narzędzi niezbędnych do wykonywania prostych napraw.

5. Drewniana biżuteria – koraliki do nawlekania

Wbrew pozorom jest to propozycja nie tylko dla dziewczynek, lecz także dla chłopców, którzy lubią zabawy manualne. Koraliki z drewna z literkami nawleka się na sznurek, tworząc naszyjniki i bransoletki, a przy okazji poznając alfabet i układając z niego pierwsze wyrazy.

6. Interaktywna wydra z klawiaturą

Nowoczesne zabawki dla niemowlaków są interaktywne i dlatego bardzo atrakcyjne. W tym modelu na brzuchu zwierzątka umieszczono klawiaturę z alfabetem – wystarczy nacisnąć przycisk, aby usłyszeć wyraz rozpoczynający się na daną literkę. Ponadto produkt umożliwia odsłuchiwanie piosenek i wesołych melodyjek, a także motywuje do powtarzania prostych słów.

7. Wielofunkcyjne auto interaktywne

To połączenie interaktywnej zabawki manualnej z edukacyjną. Bogata kolorystyka i przyjazny design zachęcają do przetestowania! Zestaw zawiera narzędzia w skrzynce, książeczkę obrazkową oraz elementy dźwiękowe i świetlne.

8. Zestaw muzyczny z mikrofonem

Masz w domu małego wokalistę? Świetnym pomysłem będzie zakup mikrofonu dla dzieci na statywie z możliwością regulacji do wysokości 130 cm. Kolorowe światła, podkład 4 rytmów oraz dźwięk oklasków – to wszystko sprawi, że Twoja pociecha poczuje się, jak prawdziwa gwiazda! Produkt można odpiąć od statywu i przenosić.

9. Mikroskop – dla małych naukowców

Rodzice często wybierają edukacyjne zabawki dla dzieci – jedną z nich może być mikroskop. To naukowe narzędzie, które pomoże dokładnie poznać otaczający świat. Twoja pociecha zobaczy w powiększeniu to, czego nie widać gołym okiem – ziarenka cukru i soli, kroplę wody oraz wiele innych, drobnych elementów

10. Lornetka – do eksploracji świata za oknem

Siedząc w domu, tęskni się za zabawą na świeżym powietrzu. Podaruj dziecku lornetkę, aby mogło oglądać ptaki, samoloty i auta, a także inne obiekty znajdujące się za oknem. To profesjonalny model gwarantujący stabilność obrazu.

Wybierz zabawki dla dzieci na kwarantannę i wygoń nudę z mieszkania!

Szukasz najlepszych gadżetów urozmaicających dni spędzane na kwarantannie? Chcesz, aby Twoje pociechy spędziły ten czas pożytecznie i atrakcyjnie, rozwijając swoje pasje i zdobywając nową wiedzę? Zajrzyj do sklepu Toy4Joy. W asortymencie znajdziesz dziecięce zabawki edukacyjne, kreatywne, interaktywne i drewniane – wybierz odpowiednie modele i pokonaj nudę!