Poszukując upominku dla dziecka, z pewnością zastanawiasz się, co kupić, aby sprawić radość i jednocześnie korzystnie wpłynąć na rozwój malucha. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla niemowlaka, czy przedszkolaka, masz duże pole do popisu. Zabawki interaktywne, edukacyjne, drewniane i kreatywne tworzą zróżnicowany asortyment, w którym bez trudu znajdziesz idealne produkty. Sprawdź inspiracje prezentowe i dobierz trafny podarunek dla swojej pociechy.

Zabawki dla niemowląt – bezpieczne i rozwojowe

Zakup prezentu dla dziecka w wieku kilku miesięcy to nie lada wyzwanie. Niejednokrotnie trudno zdecydować, która zabawka jest odpowiednia. Z tego powodu często kupuje się praktyczne produkty, stanowiące upominek raczej dla rodziców – akcesoria pielęgnacyjne, ubranka lub bony podarunkowe nie sprawią radości malcowi i nawet nie zostaną przez niego zauważone. Aby nieco ułatwić wybór, warto przejrzeć poniższą listę gadżetów polecanych dla niemowlaków:

 • miękkie gryzaczki – ukoją swędzenie dziąseł podczas ząbkowania, a modele z wkładem chłodzącym zniwelują delikatny obrzęk i ból,
 • kolorowe grzechotki – to zarówno proste zabawki do chwytania, jak i przeznaczone do zawieszenia w łóżeczku lub wózku,
 • interaktywne – akcesoria muzyczne i świecące, grające melodie lub wydające inne dźwięki, gdy maluch naciśnie określony przycisk,
 • sortery i kostki logiczne – dla niemowląt zbliżających się do ukończenia roczku warto kupić edukacyjne zabawki, skłaniające do skupienia i kombinowania. Świetnym pomysłem są domki z otworami, do których trzeba dopasować klocki w odpowiednim kształcie lub różnego rodzaju przeplatanki,
 • maty edukacyjne – te produkty zawierają w sobie zarówno elementy szeleszczące i grzechoczące, jak i miękkie części do gryzienia, dlatego stanowią kompromis łączący kilka zabawek w jednej,
 • książeczki – popularnością cieszą się te przeznaczone do wody i piszczące, a także kontrastowe, czarno-białe, których zadaniem jest stymulować wzrok dziecka.

Wybierając zabawki dla niemowlaków, pamiętaj o sprawdzeniu niezbędnych atestów potwierdzających bezpieczeństwo. Każdy gadżet dedykowany maluchom powinien spełniać restrykcyjne normy, gwarantujące użycie naturalnych materiałów podczas produkcji i brak niewielkich elementów, mogących zagrozić zdrowiu.

Zabawki dla przedszkolaków – edukacyjne, sportowe i kreatywne

Im starsze dziecko, tym bardziej czeka na wymarzony prezent pod choinkę. Jednocześnie szczerze okazuje swoją radość lub niezadowolenie z otrzymanego upominku. Nic więc dziwnego, że chcesz, aby kupiona zabawka trafiła w gust malucha i wywołała uśmiech na jego twarzy. Na szczęście masz ogromny wybór akcesoriów dla dziewczynek i chłopców w wieku od 3 do 6 lat. Pamiętaj, żeby przed podjęciem ostatecznej decyzji poznać indywidualne preferencje dziecka – jeśli jesteś rodzicem, wystarczy codzienna obserwacja ulubionej aktywności Twojej pociechy. W innym przypadku przyda się wywiad z bliskimi osobami lub samym przedszkolakiem, który z pewnością doskonale wie, co chciałby dostać na Gwiazdkę.

Modne upominki dla dziewczynek

Błędnym założeniem jest, że wszystkie dziewczynki bawią się lalkami i z zapałem oddają się typowo kobiecym aktywnościom, jak zabawa w kuchnię czy opiekę nad zwierzątkiem. I choć większość młodych dam preferuje właśnie taki sposób spędzania wolnego czasu, warto nieco rozszerzyć swoją perspektywę, nie koncentrując się wyłącznie na przewidywalnych i typowych prezentach. Wśród proponowanych upominków dla dziewczynek w wieku przedszkolnym – poza lalkami i akcesoriami do nich – można wymienić również:

 • klocki konstrukcyjne – zarówno magnetyczne, jak i klasyczne, drewniane,
 • gadżety kreatywne – do malowania, lepienia lub rysowania, a także nawlekania koralików i tworzenia własnej biżuterii,
 • proste instrumenty muzyczne – pianinka, cymbałki lub bębenki to zabawki, które nie tylko umilą czas, ale także wprowadzą dziecko w świat dźwięków i nut,
 • gry planszowe – dzięki nim dziewczynka pozna smak zdrowej rywalizacji, nauczy się przestrzegania zasad i uczciwej konkurencji.

Prezenty dla chłopców

Podobnie jak w przypadku dziewczynek, również chłopcy mogą wykazywać niestandardowe zainteresowania, warte wzmacniania. Indywidualne predyspozycje dziecka stanowią bowiem najlepszy potencjał rozwojowy, który – odpowiednio stymulowany – zaowocuje w przyszłości. Poza gadżetami sportowymi lub motoryzacyjnymi można rozważyć także:

 • puzzle – niejeden chłopiec wykazuje niezwykłą spostrzegawczość, a układanki świetnie wspierają jej rozwój,
 • gry zręcznościowe – aktywność to podstawa zdrowia i budowania kondycji oraz odporności, dlatego podaruj małemu mężczyźnie piłkę, skakankę lub inne akcesoria, które zachęcą do ruchu,
 • hulajnoga lub pierwszy rowerek – najlepsza Gwiazdka to taka, gdy pod choinką znajduje się wymarzony i długo wyczekiwany podarunek. Warto więc wydać nieco więcej pieniędzy, aby wywołać radość malucha.

Podsumowanie

Wybierając zabawkę dla dzieci – niezależnie od ich wieku i funduszy, jakimi dysponujesz – pamiętaj, że najważniejszy jest uśmiech malca. Kierując się powyższymi wskazówkami, znajdź trafiony upominek świąteczny. Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji – zapraszamy na stronę naszego sklepu online z zabawkami.