Jeśli szukasz sposobu, aby zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu, sprawdź polecane pojazdy dla chłopców! To jeździki, deskorolki i rowerki, na których Twój syn może ćwiczyć koordynację ruchową, rozwijać swoją sprawność i kondycję. Zobacz, na jaką zabawkę warto postawić i co wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Zabawki dla chłopca 2-3 lata – pojazdy, które Twoje dziecko pokocha

Ruch to najlepszy sposób na budowanie odporności fizycznej, a także siły. Nic zatem dziwnego, że szukasz zabawki dla chłopca, aby zachęcić go do aktywności. Małe dzieci to wulkany energii, która – jeśli nie jest na bieżąco rozładowywana – kumuluje się w nich i wybucha pod postacią niegrzecznego zachowania. Z łatwością możesz temu zapobiec, zapewniając maluchowi codzienną dawkę zabawy na świeżym powietrzu. Jeśli tradycyjne spacery Wam się znudziły, podniesiesz ich atrakcyjność, obdarowując pociechę pojazdem adekwatnym do wieku. Wśród polecanych zabawek z pewnością znajdziesz interesujące rozwiązania.

Rowerek biegowy – pierwszy pojazd małego cyklisty

Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele korzyści dla rozwoju. Nie tylko pozytywnie wpływa na kondycję, ale również wspomaga koordynację ruchową, uczy utrzymywania równowagi i wzmacnia mięśnie. Oczywiście Twój dwulatek jest za mały na klasyczny rower. Możesz więc postawić na model biegowy, będący doskonałym przygotowaniem do nauki jeżdżenia na jednośladzie z pedałami.

Rowerki biegowe mają prostą konstrukcję – składają się z odpowiednio wyprofilowanej ramy z kierownicą i miękkim siodełkiem oraz kół. Niektóre wyposażone są także w hamulce, jednak nie są one konieczne, ponieważ kontrola nad pojazdem odbywa się głównie za pomocą nóg. Wybierając rowerek tego typu dla swojego dziecka, zwróć uwagę na:

  • materiał wykonania – dostępne są zarówno rowerki drewniane, jak i produkowane z tworzywa sztucznego. Te drugie są nieco cięższe, ich zaletą jest jednak miękka powierzchnia zapobiegająca poważniejszym urazom podczas ewentualnych upadków,
  • waga – im lżejszy model kupisz, tym łatwiej będzie maluchowi zapanować nad nim i samodzielnie go obsługiwać. Ciężar ma też znaczenie, jeśli wybieracie się na dalszą wędrówkę, podczas której nieraz trzeba będzie przenieść rowerek,
  • rozmiar – liczy się przede wszystkim wysokość siodełka i możliwość jego regulacji. Ważne, aby dziecko siedząc na nim, mogło swobodnie manewrować nóżkami i dosięgało nimi do podłoża.

Jeżdżąc na rowerku biegowym, Twoja pociecha uczy się balansować ciałem i utrzymywać równowagę, dzięki czemu w starszym wieku łatwiej opanuje naukę jazdy na klasycznym jednośladzie.

Jeździki drewniane – atrakcyjne pojazdy dla chłopców

Kolorowe i zdobione bajecznymi motywami jeździki dla chłopców drewniane lub plastikowe to również świetny pretekst do zmotywowania pociechy, aby pobawiła się na zewnątrz. Możesz wybrać pojazd stylizowany na zwierzątko lub w kształcie samochodu. Wiele modeli pod siodełkiem ukrywa miejsce do przechowywania podręcznych akcesoriów i skarbów malucha. Wysokie oparcie służy też jako pchacz i – w przypadku młodszych dzieci – znacznie ułatwia naukę chodzenia. Kierownica z klaksonem to także atrakcyjny element, zachęcający do korzystania z zabawki.

Ciągacze i pchacze – pojazdy dla najmłodszych

Dziecko dopiero uczące się chodzić, z pewnością doceni możliwość ćwiczenia nowej umiejętności w towarzystwie ładnej zabawki. Jest nią pchacz z uchwytem, na którym maluch oprze się w razie zachwiania lub ciągacz na sznurku, podążający za dzieckiem. Kolorowe akcesoria zachęcają do aktywności, czynią ją atrakcyjną i pobudzają wyobraźnię, stając się podstawą kreatywnej zabawy.

Hulajnoga dla chłopca 2-3 lata

To kolejna propozycja, którą Twój syn będzie zachwycony. Zaletą hulajnogi dla chłopca w wieku 2-3 lat jest możliwość jazdy na niej w pozycji stojącej, co ułatwia zapanowanie nad pojazdem i uniknięcie upadku. Korzyści płynące z poruszania się na niej są niewątpliwe – dziecko uczy się utrzymywania równowagi, jednocześnie mogąc w każdej chwili podeprzeć się nogą lub zatrzymać pojazd. Maluchy chętnie próbują tej aktywności i wywołuje ona u nich zdecydowanie mniejszy stres niż jazda na rowerze. Perspektywa upadku z siodełka jest bowiem bardziej odstraszająca – hulajnoga wydaje się więc bezpieczniejszym wyborem dla miłośników asekuracyjnych rozwiązań.

Kupujesz pojazd dla dziecka? Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Niezależnie od tego, czy kupujesz rowerek biegowy, czy hulajnogę, nie zapominaj o zasadach bezpiecznej zabawy. Przyda się kask i ochraniacze, aby zapobiec poważniejszym urazom wskutek wywrotki. Zapewniając maluchowi odpowiednie zabezpieczenie, unikniesz szybkiego zniechęcenia wywołanego bólem czy otarciami. Mając odpowiednią ochronę, dziecko z chęcią będzie próbowało swoich sił w nowej aktywności. Jeśli obdarowujesz malca jeździkiem, pchaczem czy zabawką do ciągnięcia, zwróć uwagę na prawidłowe korzystanie z nich i zawsze miej swoją pociechę w zasięgu wzroku.

Podsumowanie

Zabawa na świeżym powietrzu lub w domu to podstawa codziennej aktywności malucha. Podaruj mu pojazdy, dzięki którym zyska ona nowego wymiaru i stanie się nie tylko ciekawą, ale i rozwijającą formą spędzania wolnego czasu. Szeroki wybór tego typu produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym – sprawdź!