Plastikowe zabawki, jako prezenty dla dzieci cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ są powszechnie dostępne i relatywnie tanie. Nie każdemu jednak odpowiadają świecące i wydające dźwięki zabawki. Czy jest alternatywa? Tak, w toy4joy chcemy Ci zaproponować zabawki drewniane! Wyjaśniamy, dlaczego naszym zdaniem klocki i inne przedmioty dla dzieci wykonane z drewna to idealny pomysł na prezent.

Trwałe i bezpieczne

Zabawki drewniane są produkowane z naturalnego surowca, który jest odporny na uszkodzenia. To dobra wiadomość – maluch może nimi rzucać i bawić się na wiele sposobów. Wytrzymałość zabawek wpływa również na bezpieczeństwo ich użytkowania. Przedmioty z drewna na pewno nie rozpadną się w czasie zabawy. Co więcej, nie mają ostrych krawędzi, więc nie ma ryzyka, że maluch zrobi sobie krzywdę. Dziecko może podczas zabawy wkładać je do buzi, ponieważ są dobrze oszlifowane i łatwe do czyszczenia. Brak zakamarków i małych elementów sprawia, że każdą drewnianą zabawkę możesz szybko i skutecznie przemyć. Wybierając akcesoria dla dziecka z drewna takie jak układanki, czy sortery, możesz mieć pewność, że robisz coś dobrego dla swojej pociechy i dla środowiska.

Zabawki dobre dla dziecka i dla środowiska

Coraz więcej rodziców zwraca uwagę, czy wybierane przez nich zabawki są ekologiczne i biodegradowalne. My, jako mamy, również bierzemy to pod uwagę. Przedmioty drewniane są naturalne – dobre zarówno dla Twojego maluszka, jak i dla środowiska. Pomalowane bezpiecznymi farbami, które nie zawierają metali ciężkich, przetrwają długie lata. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, być może sięgną po nie Twoje wnuki. Pamiętaj, by wybierać dla swojej pociechy wyłącznie drewniane zabawki, które mają niezbędne atesty. Chcemy podkreślić, że naturalne zabawki są świetne dla dzieci od najmłodszych lat.

Wygodne, więc atrakcyjne

Drewno jest ciepłe i miłe w dotyku, dlatego maluchy bardzo lubią dotykać przedmiotów wykonanych z tego surowca. Naturalne zabawki dobrze leżą w dziecięcej rączce – są wygodne i proste – nawet maluszek będzie w stanie się nimi bawić! Co więcej,  pobudzają kreatywność dziecka, ponieważ Twoja pociecha może używać ich na wiele sposobów. Działają również na wyobraźnię: drewniany klocek może być samochodem, przyczepą lub skrzynią piratów. Producenci oferują różnorodne zabawki drewniane: domki dla lalek, pociągi, a nawet pchacze dla najmłodszych. Rodzice wahają się jednak przed zakupem prostych zabawek z drewna, ponieważ obawiają się, że nie zapewnią one dziecku wystarczającej ilości bodźców i maluch nie będzie się prawidłowo rozwijał. Jak to wygląda w praktyce?

Wspierają rozwój bez dodatkowych bodźców

Każde dziecko ma w sobie ogromną ciekawość świata i niewyczerpane pokłady wyobraźni, które dadzą o sobie szybko znać, jeśli będzie miało okazję chwilę się ponudzić. Drewniane zabawki pomagają przerwać nudę i przenieść się do wymyślonego świata, w którym Twoja pociecha może być, kim chce i świetnie się bawić. Twoje dziecko jest narażone na nadmierną ilość bodźców w otoczeniu, co sprawia, że często jest przemęczone i niespokojne. Po całym dniu pełnym wrażeń naturalne produkty wyciszą Twojego malucha i pozwolą mu odpocząć. Co więcej, inwestując w zabawki z drewna takie jak: klocki, puzzle, czy samochodziki masz pewność, że będą rosły razem z Twoim dzieckiem.

Rosną razem z dzieckiem

Drewniane zabawki są ponadczasowe – nigdy nie wyjdą z mody. To uniwersalne produkty, które będą rosły razem z dzieckiem. Drewnianymi klockami, czy kolejką będzie bawił się z taką samą przyjemnością zarówno maluch w wieku 3, jak i 6-letni przedszkolak. Inwestując w drewniane zabawki, poprawiasz komfort dziecka – nawet jeśli w jego świecie pojawią się nowe przedmioty, zawsze będzie mogło wrócić do trwałych i dobrze znanych zabawek z drewna.

Zabawki drewniane mają bardzo wiele zalet, są: bezpieczne dla dziecka, pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Co więcej, ponadczasowa trwałość i prosty design sprawia, że będą rosły razem z Twoją pociechą. Stanowią idealny wybór na prezent dla malucha, ponieważ pomagają mu rozwijać nowe umiejętności i wspierają motorykę, a po dniu pełnym wrażeń wyciszają i odprężają.

W naszym dziale z zabawkami drewnianymi  znajdziesz piękne przedmioty dla Twojego dziecka. Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz do nas, z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiednią zabawkę – idealną na prezent dla Twojej pociechy.