Świadomość ekologiczna stale rośnie, a możliwość wpływu każdego człowieka na kondycję planety sprawia, że codzienne wybory stają się bardziej przemyślane. Dotyczy to również pozornie błahej kwestii, jaką jest zakup zabawek dla dzieci. Zobacz, dlaczego warto zrezygnować z plastikowych gadżetów na rzecz ich drewnianych odpowiedników i wybierz bezpieczne, naturalne oraz nieszkodzące środowisku produkty dla swojej pociechy.

Zabawki z drewna – bogaty wybór dla każdego

Choć plastik wciąż króluje na półkach z rzeczami dziecięcymi, to coraz częściej rodzice zwracają uwagę na jakość zabawek oraz naturalność materiałów, z jakich zostały wykonane. W takim wypadku zdecydowanie wygrywają produkty z drewna. Ich trwałość, brak szkodliwego wpływu na środowisko i precyzja wykonania dyskwalifikują konkurencję w postaci gadżetów niskiej jakości.

Asortyment drewnianych akcesoriów dla maluchów imponuje obfitością. Zawiera bogactwo zróżnicowanych propozycji, wśród których każdy ma szansę znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. To oferta dedykowana użytkownikom z różnych przedziałów wiekowych, odpowiadająca na rozmaite zainteresowania i preferencje. Co można znaleźć w dziale drewniane zabawki dla dzieci? Są to między innymi:

  • klocki i elementy konstrukcyjne,
  • puzzle o rozmaitych poziomach trudności,
  • labirynty, przeplatanki i tablice manipulacyjne,
  • samochody wraz z parkingami,
  • tory kolejowe, pociągi i akcesoria do nich,
  • gadżety do odgrywania ról – kuchnie, warsztaty z narzędziami,
  • chodziki oraz zabawki interaktywne z drewna.

To tylko przykłady, ponieważ rosnąca popularność tych produktów sprawia, że ich oferta staje się coraz bardziej rozbudowana. Zwróć uwagę, że te akcesoria wcale nie są nudne. Malowane kolorowymi farbami przyjaznymi dla dzieci i środowiska, są atrakcyjne, przyciągają wzrok oraz zapewniają możliwość nieograniczonego zastosowania i stymulowania rozwoju malca.

Drewniane gadżety dla chłopca i dziewczynki

Jeśli masz w domu małą księżniczkę, która marzy o wielobarwnej biżuterii i uwielbia eleganckie dodatki, świetnym upominkiem dla niej będą koraliki z drewna. Może ona samodzielnie zaprojektować swój pierwszy naszyjnik i wykonać go własnoręcznie – to doskonała okazja do rozwoju zdolności manualnych, kreatywności i koncentracji uwagi. Dla dziewczynki dobrym pomysłem na prezent są też puzzle z motywami bajkowymi, figurki zwierzątek czy drewniane owoce i warzywa do inscenizowania czynności kulinarnych.

Szukasz zabawki z drewna dla chłopca? Bogaty wybór samochodzików, narzędzi i kolejek pomoże Ci skompletować upominek idealny. Neutralna kolorystyka większości gadżetów sprawia, że są one uniwersalne i trafiają w dziecięcy gust niezależnie od płci.

Co wybrać dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się, czy akcesoria z drewna są odpowiednie dla najmłodszych pociech, a więc tych w wieku kilku miesięcy. Nie ma żadnych wątpliwości, że tak! W tej roli świetnie sprawdzają się sortery, przeplatanki i kostki manipulacyjne – rozwijają one motorykę, wykształcają umiejętność rozróżniania kolorów i kształtów, a także skłaniają dziecko do skupienia i wodzenia wzrokiem. Dobrym pomysłem są też dźwiękowe zabawki, które w prosty sposób pokazują maluchowi zależność pomiędzy działaniem a skutkiem. To doskonałe rozwiązanie dla niemowląt.

Na co zwrócić uwagę, kupując zabawki drewniane dla dzieci?

Przede wszystkim na ich jakość potwierdzoną stosownymi atestami. Wybieraj wyłącznie te zabawki, które zostały zweryfikowane pod względem bezpieczeństwa i są dedykowane użytkownikom z określonego przedziału wiekowego. Tylko wtedy masz pewność, że wielkość elementów nie stworzy zagrożenia połknięcia przez Twoją pociechę. Krawędzie produktów powinny być zaokrąglone i gładkie, a barwniki nadające kolory przyjazne dla wrażliwej skóry maluszka.

Zalety drewnianych zabawek dla dziecka – dlaczego warto je kupić?

Jeśli argument ekologiczności i naturalności nie jest wystarczający, aby Cię przekonać, sprawdź inne – nie mniej ważne – atuty zabawek z drewna. Są one przede wszystkim solidne i trwałe. Doskonale wiesz, że przedmioty dla najmłodszych muszą przetrwać wiele upadków i niekoniecznie łagodne traktowanie. Wybierając drewno, masz pewność, że nie ulegnie ono szybkiemu uszkodzeniu.

Oznacza to również, że zabawki posłużą kolejnym pokoleniom i możesz przekazać je innym dzieciom, gdy Twoje stracą nimi zainteresowanie. To także krok ku ekologii – korzystanie z używanych akcesoriów ogranicza konieczność produkowania nowych, co w przypadku plastikowych odpowiedników nie jest tak oczywiste. Są one bowiem bardziej podatne na usterki uniemożliwiające ich dalsze użytkowanie.

Podsumowanie

Bardzo istotne jest bezpieczeństwo i nie chodzi tylko o wspomniany już brak szkodliwości dla skóry, ale zwłaszcza o neutralność dla zdrowia malca, który z pewnością będzie wkładał drewniane produkty do buzi. Dla zachowania czystości wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i zabrudzenia. Niewątpliwie zabawki z drewna rozbudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność, stanowią doskonałą bazę do wymyślania rozmaitych aktywności, przydają się także do odgrywania ról. Podaruj je swojemu dziecku!