Zalet płynących z zabawy klockami jest mnóstwo i każda z nich zachęca, aby kupić je dla dzieci. To nie tylko ciekawy sposób spędzania czasu – budowanie korzystnie wpływa na wszechstronny rozwój i stymuluje wyobraźnię. W zależności od wieku i indywidualnych umiejętności malucha wybierz klocki optymalnej wielkości i składające się z odpowiedniej liczby elementów. Możesz postawić na budowle tworzone zgodnie z instrukcją lub zabawki pozwalające na wykonanie samodzielnych projektów. Sprawdź, dlaczego warto podarować maluchowi zestaw klocków!

Klocki – zabawki dla dzieci stymulujące rozwój

To ponadczasowe zabawki dla dzieci – są proste, uniwersalne i sprawdzają się niezależnie od płci i wieku Twojej pociechy. Dla najmłodszych warto wybierać duże elementy, aby zniwelować ryzyko połknięcia produktu. Świetną propozycją są drewniane klocki w pudełku. Są one wielokolorowe i występują w przeróżnych kształtach. Dziecko może ustawiać je na sobie, tworzyć z nich szeregi lub segregować zgodnie z barwą. Na tej podstawie maluch rozszerza swoje słownictwo o nazwy kolorów i figur geometrycznych, ćwiczy motorykę małą i precyzję – wszak budowanie wieży wymaga dokładności i maksymalnej koncentracji, aby całość nie runęła zbyt wcześnie. Pojemne opakowanie pozwala na zachowanie porządku po skończonej zabawie.

Ciekawym rozwiązaniem są klocki puzzle. Na ściankach każdej z 9 kostek znajdują się obrazki, które – po odpowiednim dopasowaniu – tworzą ilustrację przedstawiającą zwierzęta. Takie zabawki dziecięce wspierają rozwój logicznego myślenia i stanowią świetny wstęp do bardziej zaawansowanych układanek. Twoja pociecha może zbudować z nich również dowolną, prostą konstrukcję.

Klocki dla dzieci – zabawki dla najmłodszych

Jeśli szukasz dla dzieci zabawki łączącej zalety klocków z sorterem, wybierz domek z otworami i kształtami, które trzeba do nich dopasować. Zadaniem malucha jest znalezienie dziurki w odpowiednim formacie i umieszczenie w niej klocka. Kupując taki produkt, wspierasz rozwój motoryki małej, stymulujesz zmysły – kolorowe elementy przyciągają uwagę, a także dajesz dziecku możliwość zaobserwowania związków przyczynowo-skutkowych.

Twoja pociecha lubi budować wieże, a następnie je burzyć? W tym celu sprawdzą się klocki kostki. Po ułożeniu jedna na drugiej tworzą stabilną konstrukcję. Są kolorowe, a na każdej widnieje wizerunek pojazdu, co przykuwa wzrok i zachęca do zabawy. Propozycją dla małych dzieci może być edukacyjna kostka, którą należy samodzielnie zbudować z sześciu elementów. W każdej ściance umieszczono otwory – wybierając klocki o odpowiednich kształtach, maluch napełnia wnętrze.

Klocki dla starszych dzieci – zabawa w konstruktora nigdy się nie nudzi!

Szukasz dla dzieci zabawki, która przeniesie je w świat intrygujących przygód i pochłonie na wiele godzin? Sprawdź kolekcję LEGO – to między innymi pływająca łódź patrolowa, będąca świetnym prezentem dla chłopca. Czytelna instrukcja prowadząca krok po kroku przez kolejne etapy tworzenia konstrukcji ułatwia jej zbudowanie. Całość jest solidna i umożliwia długą zabawę.

Jeśli Twój syn ma ponad 7 lat, z pewnością ucieszy się z zestawu Centrum lotów kosmicznych LEGO. To imponujący komplet, wymagający niebanalnych umiejętności! Realistycznie odzwierciedlona rakieta z elementami stacji kosmicznej i figurkami astronautów to doskonała zabawka dla miłośników NASA.

Wybierając klocki dla dziewczynki, postaw na wieżę księżniczki – przeniesie ona Twoją córkę w świat wyobraźni i stworzy ciekawe tło dla zabawy z koleżankami.

Klocki edukacyjne – nauka poprzez zabawę

Budowanie z klocków to nie tylko tworzenie konstrukcji według instrukcji lub własnego pomysłu. Na rynku znajdziesz mnóstwo zabawek dla dzieci, które – przy okazji rozrywki – przekazują realną wiedzę. Przykładem mogą być klocki matematyczne. Na każdym elemencie umieszczono działania liczbowe i znaki, aby maluch mógł rozwiązywać proste zadania. To atrakcyjna forma spędzenia czasu z korzyścią dla rozwoju poznawczego Twojej pociechy.

Nieco innym produktem, również wartym uwagi, są klocki patyczki – to kolorowe, elastyczne słomki łączone za pomocą specjalnych krzyżaków, znajdujących się w zestawie. Dziecko zbuduje z nich dowolne konstrukcje przestrzenne, nauczy się myślenia logicznego i planowania, a z czasem będzie umiało tworzyć coraz bardziej zaawansowane projekty, zachwycające stopniem skomplikowania.

Zabawa klockami – zalety, o których nie możesz zapomnieć

Chcąc podsumować korzyści płynące z zabawy klockami, należy podkreślić, że rozwijają one:

  • kreatywność,
  • koordynację wzrokową,
  • koncentrację,
  • zdolności manualne,
  • umiejętność współpracy, jeśli budowle tworzone są wspólnie z rówieśnikami,
  • zdolność przewidywania.

Wybierz najlepsze zestawy klocków dla dzieci!

Poszukujesz pomysłu na prezent dla dziecka? Niezależnie od okazji, doskonale sprawdzą się klocki – dostosuj swój zakup do wieku i indywidualnych możliwości motorycznych swojej pociechy, aby zapewnić jej radość płynącą z budowania. Wybierz klocki dla dzieci z bogatej oferty. Każdy maluch będzie zachwycony!