Zastanawiasz się, jak stymulować rozwój poznawczy malucha, jednocześnie nie zrażając go do nauki? Zabawki edukacyjne dla dzieci pozwalają w atrakcyjny sposób przemycić najważniejsze informacje o świecie i wdrożyć przedszkolaka w poznawanie pierwszych cyfr i liter, a także zjawisk fizycznych czy chemicznych! Sprawdź poniższe zestawienie polecanych gadżetów edukacyjnych i wybierz najtrafniejszy dla swojej pociechy.

1. Magnetyczne cyferki Alexander

To zabawka, która wprowadzi Twoją pociechę w świat liczb i prostych zadań matematycznych. Zestaw zawiera aż 100 elementów – to zarówno kolorowe cyfry, jak i symbole do wykonywania działań. Dziecko przeczepi je na lodówce, tablicy lub ścianie pomalowanej farbą magnetyczną. Po zapoznaniu się z poszczególnymi cyferkami maluch może je sortować i układać z nich swoje pierwsze równania.

2. Zagadki z dziurką Czu Czu

Książeczki edukacyjne z zagadkami dla dzieci w atrakcyjny sposób poruszają podstawowe kwestie dotyczące otaczającego świata. Zabawne rymowanki to pretekst do sprawdzenia aktualnej wiedzy malucha, a także poszerzenia posiadanych przez niego informacji. Małe rozmiary i wygodny format sprawiają, że łamigłówki świetnie sprawdzają się podczas podróży i urozmaicają wycieczki.

3. Mała Akademia Literki Czu Czu

To kolejna propozycja od znanego producenta, który tworzy edukacyjne zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym przypadku zadaniem malca jest połączenie obrazka z pierwszą literą jego nazwy. Dzięki temu Twoja pociecha poznaje alfabet i uczy się dopasowywać do siebie dane elementy.

4. Powie Ci to moja Mina Clementoni

Pamiętaj, że edukacja dziecka to nie tylko suche wiadomości o otaczającym świecie. Istotne są również emocje – ich właściwe rozpoznawanie i sposoby wyrażania. Karty przedstawiające zróżnicowane wyrazy twarzy pomogą maluchowi w interpretacji uczuć oraz staną się pretekstem do nawiązania rozmowy na temat trudnych i niejednokrotnie przytłaczających emocji.

5. Sorter Tik Tak Smily Play

Chcesz nauczyć dziecko korzystać z zegara? Pomoże Ci w tym kolorowy sorter z klockami prezentującymi kolejne godziny. Dla ułatwienia każdy z nich ma inny kształt – zadaniem malca jest dopasowanie ich do odpowiednich dziurek. Duże wskazówki są proste w przekręcaniu, a na planszy wypisane zostały również minuty. Ta zabawka edukacyjna pozwoli w przystępny sposób przekazać przedszkolakowi zasady odczytywania czasu!

6. Memory

To grupa zabawek edukacyjnych dla dzieci odznaczająca się niewątpliwą ponadczasowością i uniwersalnością. Kolorowe obrazki należy łączyć w pary, ćwicząc przy tym pamięć i koncentrację. Dla przedszkolaków jest to świetna rozgrzewka przed wejściem na kolejny etap edukacji, na którym skupienie uwagi ma duże znaczenie. Gra memory może przedstawiać proste kształty, a także bohaterów znanych bajek, zwierzęta czy inne motywy. To również świetny sposób na wprowadzenie malca w świat zdrowej rywalizacji i nauczenie go ponoszenia porażek.

7. Puzzle

Kolejne edukacyjne zabawki dla dzieci, które nigdy się nie nudzą. Maluchy mogą zaczynać od prostych, kilkuelementowych układanek. Przedszkolaki poradzą sobie z bardziej skomplikowanymi puzzlami. Składanie mniejszych części w całość pozytywnie wpływa na koncentrację, rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz pobudza procesy poznawcze w zakresie analizy i syntezy w atrakcyjnej formie. Ułożenie obrazka stanowi dla malucha dużą gratyfikację, wywołuje radość i motywuje do podejmowania kolejnych wysiłków.

8. Learn English Fundels

Nauka języka obcego nigdy nie była przyjemniejsza! Gra polega na dopasowaniu podpisu do obrazka. Dzięki niej dziecko oswaja się z pisownią wyrazów po angielsku i uczy się je poprawnie wymawiać, przez co język ten staje mu się bliższy i przystępniejszy. To świetna rozrywka i sposób na spędzenie czasu z rodzicami.

9. Robot Detektor Metalu Kids Lab

To nie lada gratka dla małych inżynierów! Zadaniem malca jest skonstruowanie robota zgodnie z czytelną instrukcją, a następnie wykorzystanie go do poszukiwania metalowych przedmiotów. To zabawka edukacyjna dla starszych dzieci – przedszkolaki mogą z niej korzystać, jednak do budowy przyda się pomoc osoby dorosłej. Bawiąc się takim wykrywaczem metalu, maluch odkrywa różnice pomiędzy materiałami, z jakich wykonane są poszczególne rzeczy i w ciekawy sposób poznaje zasadę magnetyzmu.

10. 20 Eksperymentów z wodą i lodem Clementoni

W tym przypadku do zabawy również potrzebna będzie pomoc rodzica. Zestaw zawiera elementy umożliwiające przeprowadzanie intrygujących eksperymentów z wodą oraz lodem. To doskonały pretekst do wprowadzenia malucha w świat fizyki i chemii, jednak w zabawnej i niezwykle wciągającej formie.

Zamów edukacyjne zabawki na toy4joy.pl

Zależy Ci, aby Twój przedszkolak uczył się, zdobywał nowe wiadomości i umiejętności, a to wszystko w najbardziej przystępny i atrakcyjny sposób? Zabawki edukacyjne dla dzieci ułatwią mu to zadanie! Dzięki nim maluch poszerza swoją wiedzę o otaczającym świecie, jednocześnie miło spędzając czas. Postaw na sprawdzone gadżety oraz gry z naszego sklepu i wybierz najlepsze dla swojej pociechy!