• Zabawki kreatywne

Twoja pociecha do perfekcji opanowała wszystkie puzzle i układanki? Nie chce też po raz kolejny grać w tę samą grę i na pamięć zna treść wszystkich swoich książek? Może warto wypróbować coś zupełnie nowego? Coś, co wyzwoli twórcze działanie i pozwoli artystycznie się jej wyszaleć? W ofercie sklepu toy4joy.pl znajdziesz najciekawsze zabawki kreatywne dla dzieci (dziewczynek i chłopców), które odkryją przed nimi świat szeroko pojętej sztuki.

Brak produktów do wyświetlenia

Kreatywne zabawki dla dzieci

O rozwój dziecka możesz zadbać na wiele sposobów — odpowiednio ubierać i zdrowo karmić, ale także dostarczać adekwatne do wieku zabawki kreatywne. Ich głównym zadaniem jest wyzwolenie w młodym człowieku swobody myślenia, pokazanie, że oryginalność i niebanalność mogą być atutami. Uczą one również rozwiązywania problemów poprzez cierpliwe szukanie odpowiedniego wyjścia. I co najważniejsze — to wszystko dzieje się to w trakcie rewelacyjnej zabawy. Jeśli Twoje dziecko uwielbia malować, tworzyć, sklejać, ozdabiać, składać to z całą pewnością ucieszy je prezent w postaci kreatywnych zabawek. Jeśli tylko nie będziesz go nadmiernie ograniczać, być może właśnie teraz zacznie się w nim kształtować odkrywca, malarz, projektor czy konstruktor.

W związku z tym, że są one odpowiednie dla brzdąców w każdym wieku, pierwsze kreatywne zabawki dla dzieci, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, możesz sprezentować już na roczek. Aktywizujący warsztat to świetny sposób na pobudzenie przestrzennego myślenia u najmłodszych. Zadaniem malucha jest odpowiednie dopasowanie i wkręcenie elementów w odpowiadające im wejścia. Roczne smyki warto wyposażyć również w zestaw farb do malowania rękoma czy różnego rodzaju ciekawe artykuły papiernicze: kolorowe arkusze, pędzle, stempelki, brokaty, styropianowe kule itd. Nie od dziś przecież wiadomo, że twórcze działanie nie tylko sprawia olbrzymią frajdę, ale również świetnie oddziałuje na lewą półkulę mózgu, która odpowiada, chociażby za zdolności matematyczne Twojej pociechy. W ofercie zabawek kreatywnych naszego sklepu znajdziesz również zestawy do uprawiania magii — już kilkulatki mogą przebrać się za magików i trenować pierwsze czarodziejskie sztuczki. Natomiast zestaw narzędzi pozwoli chłopcom wczuć się w rolę złotej rączki i z nieukrywaną radością będą próbować zreperować w domu każdą wymagającą tego rzecz.

Zabawki kreatywne dla dziewczynek

Kilkulatki uwielbiają wcielać się w role i postacie, które obserwują każdego dnia. To całkiem naturalne, że dzieci czerpią wzorce z bliskiego otoczenia i życiowych sytuacji. Z pomocą naszych kreatywnych zabawek dla dziewczynek mogą one na kilka chwil stać się panią doktor, zawodową i empatyczną weterynarz czy nawet profesjonalnym cukiernikiem. Niewielkie gadżety jak żelazko, telefon, kasa fiskalna czy kuchenka potrafią sprawić, że niezwykle pobudzi się ich wyobraźnia, a odgrywane role będą tylko pretekstem do nauki dzielenia się, współpracy czy wzajemnej pomocy. Wszystkie zabawki kreatywne dla dziewczynek są wyłącznie elementem, który pobudza inteligencję i pomysłowość — nie przynosi gotowych rozwiązań, a wyzwala fantazję niezbędną do niezapomnianej zabawy.