• Mata edukacyjna dla niemowląt

Mata, to coś, co powinno znajdować się w mieszkaniu właściwie wszystkich świeżo upieczonych rodziców. Maty wspomagają rozwój dziecka i stymulują zdolności motoryczne i poznawcze. Jej kolory, materiały z jakich jest wykonana, oddziałują na zmysły dziecka. Trzymiesięczny maluch będzie obserwował zabawki wiszące na pałąku, później będzie po nie sięgał i dokładnie je badał. Różne faktury, szeleszczące elementy, bezpieczne lusterka - to wszystko sprawi, że niemowlę za każdym razem będzie odkrywało coś nowego. Maty można łatwo złożyć i wziąć ze sobą w podróż, bo nadają się do użytku w domu jak i na świeżym powietrzu. Zachęcaj malucha do leżenia na brzuszku i wybierz matę z oferty naszego sklepu toy4joy.pl.

toy4joy.pl przykłada dużą uwagę do jakości i bezpieczeństwa oferowanych zabawek i akcesoriów, w tym mat. Wszystkie dostępne zestawy posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa.

Zastosowanie mat edukacyjnych

Pomimo swojej nazwy maty edukacyjne nie służą dzieciom wyłącznie do celów dydaktycznych czy rozrywkowych. Bardzo często, dzięki wspomnianej już mobilności, pełnią funkcję przenośnych przewijaków. Dzięki optymalnej grubości oraz solidnemu wykonaniu mogą być też wykorzystywane jako bezpieczniejsza alternatywa dla dywanu. Dlaczego bezpieczniejsza? We włosiu mogą gromadzić się kurz i roztocza, które trudno skutecznie usunąć podczas odkurzania. Zarazem są to alergeny, które często wywołują kichanie, kaszel, podrażnienia gardła.

W przeciwieństwie do nich maty edukacyjne:

  • można prać w pralce (zgodnie z zaleceniami producenta),
  • można czyścić wilgotną szmatką (jeżeli są wykonane np. z pianki).

W naszym sklepie znajdziesz obydwie wersje produktów. Niektóre z nich są klasyczne, a inne mają dodatkowe funkcje rozrywkowe, np. składają się jak puzzle, można z nich budować konstrukcje czy odtwarzać muzykę. To wszystko sprawia, że maty edukacyjne dla niemowląt nadadzą się też dla starszych dzieci i na dłużej zagoszczą w Twoim domu!

Maty edukacyjne dla niemowląt w naszej ofercie

Przygotowaliśmy duży wybór mat edukacyjnych dla niemowląt, ponieważ wiemy, że rodzice szukają różnych rozwiązań. Zależy Ci nie tylko na tym, aby produkt był bezpieczny dla malucha i atrakcyjny wizualnie, ale też swoją stylistyką oraz rozmiarem pasował do konkretnego wnętrza? Jesteśmy pewni, że mamy to, czego szukasz.

Proponujemy maty edukacyjne dla niemowląt:

  • interaktywne – grają i świecą, wydają odgłosy zwierząt, mają miarkę i kolorowe rysunki, które przykuwają wzrok maluchów,
  • puzzle piankowe – praktyczna zabawka, którą mogą używać już niemowlaki, a starszaki traktować jako pomoc dydaktyczną. Dzięki cyferkom lub literkom nauka przez zabawę staje się faktem,
  • przenośne – materiałowe maty z pałąkami do powieszenia zabawek. Sprzedawane wraz z torbami, do których można spakować produkt i zabrać np. na wakacje,
  • wyprofilowane maty-kocyki – to propozycja nawet dla noworodków. Miękkie, grubsze maty świetnie izolują przed chłodem bijącym od posadzki. Wydają odgłosy szeleszczenia i grzechotania, mają dodatkowy gryzaczek.

Mata edukacyjna dla dziecka pełni wiele funkcji. Nadaje się nie tylko na chwilę – z powodzeniem wykorzysta ją zarówno maluszek, jak i starszak. To gadżet, w który warto zainwestować!

Zobacz jakie przygotowaliśmy porady dotyczące wyboru mat edukacyjnych.